Dlaczego warto nawilżać powietrze w sezonie grzewczym?

Dlaczego warto nawilżać powietrze w sezonie grzewczym?

W sezonie grzewczym wiele osób boryka się z problemem wyschniętych śluzówek oczu i nosa. Problem ten wynika z niedostatecznego nawilżenia powietrza, które w sezonie grzewczym może być skrajnie wysuszone. Aby temu zapobiec, warto skorzystać ze specjalnych nawilżaczy powietrza.

Konsekwencje wysuszenia powietrza

W sezonie grzewczym poziom wilgotności powietrza znacząco spada. Wtedy też wiele osób boryka się z objawami suchością i bolesnością śluzówki nosa. Innymi objawami może być swędzenie i pieczenie oczu, ból gardła, poranne krwawienie z nosa czy też obniżone samopoczucie. W aptekach można znaleźć specjalne nawilżające krople do nosa i oczu, jednak jest to wyłącznie doraźne rozwiązanie problemu. Aby na dobre zapobiec skutkom obniżonej wilgotności powietrza, należy zwalczyć je u źródła.

Jak korzystać z nawilżaczy powietrza?

Urządzenia do nawilżania powietrza można znaleźć w sklepach z wyposażeniem do domu i w sezonie grzewczym są one szczególnie popularne. Jednak nawilżacze skutecznie regulują poziom wilgotności powietrza o każdej porze roku. Mogą być używane zarówno w domach, jak i miejscach pracy. Polecane są alergikom i osobom szczególnie cierpiącym na skutki niskiej wilgotności powietrza. Niekiedy nawilżacze powietrza pełnią również funkcję dyfuzora olejków eterycznych, przez co sprawdzają się w aromaterapii. Tego typu urządzenia jednocześnie oczyszczają powietrze z drobnych zanieczyszczeń i alergenów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *