Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Wiele maluchów bardzo niechętnie podchodzi do jedzenia warzyw. Wszystkie warzywa wydają się im niesmaczne, zaś ograniczenie ich w diecie może mieć duży wpływ na zdrowie dziecka. Warzywa posiadają bowiem duże ilości witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha.

Różne rodzaje warzyw

Jeśli nasze dziecko nie znosi brokułów i fasoli, nie należy wpychać mu ich na siłę. Każdy człowiek posiada swoje własne preferencje dotyczące smaku spożywanych potraw. Zamiast tego można podawać dziecku pomidory, ogórki czy też kalafior, które mają całkiem inny smak. Eksperymentowanie z różnymi typami warzyw często przynosi pozytywne skutki, jako że dziecko w końcu odnajduje to warzywo, które najbardziej mu smakuje. Warto jednak pamiętać, że różne typy warzyw dostarczają różnych witamin. Dlatego w swoich poszukiwaniach należy dokładnie przestrzegać właśnie witamin dostarczanych przez warzywa i owoce.

Zmiana podawanych potraw

Gotowane warzywa często smakują całkowicie inaczej niż surowe. Dlatego jeśli dziecku nie smakuje gotowana marchewka, można spróbować z marchewką surową. Dodatkowy efekt można uzyskać poprzez krojenie warzyw w wygodne do jedzenia słupki, które będą maluchowi przypominać frytki. W internecie i książkach z przepisami można znaleźć mnóstwo przepisów na potrawy z warzywami, które mają subtelny i przystępny dla dziecka smak. Podawanie innych potraw często przekonuje dziecko do tego, że warzywa nie zawsze są niesmaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *