Jakie zabawki wybrać dla chłopca w różnym wieku?

Jakie zabawki wybrać dla chłopca w różnym wieku?

Wielu rodziców ma problem z wyborem odpowiednich zabawek dla dzieci. Nie jest to z pozoru błaha sprawa, gdyż dzieci całkowicie inaczej patrzą na świat, a zabawki stanowią ważny element, który pomaga im w rozwoju najważniejszych cech. Będą one się zmieniały na różnym etapie dorastania i zabawki trzeba właśnie dostosować do obecnego poziomu rozwoju dziecka.

Podstawowe fakty o rozwoju dzieci

Bardzo ważne jest to, aby rozróżnić rodzaj zabawek dla chłopców i dziewczynek. Nie można zakładać, że dzieci o różnych płciach rozwijają się tak samo. Różnice w rozwoju zwiększają się z czasem i rodzaje zabawek powinny się dostosować właśnie do tych różnic.

Wybór zabawek

Na początku, gdy kupujemy pierwsze zabawki płeć dziecka nie ma znaczenia, a większą wagę należy skupić na bezpieczeństwie. Z czasem, gdy chłopcy dorastają zmienia się ich sposób myślenia, który z wiekiem będzie zmierzał stopniowo do dorosłego. Kupowanie chłopcom zabawek dziewczęcych będzie zakłócało tą zmianę, co w wieku nastoletnim brutalnie zweryfikuje życie. 

U chłopców na początku najważniejszy jest rozwój kreatywności, dlatego gdy nie ma obaw o to, że mogą wkładać małe przedmioty do ust warto kupić im klocki Lego. To jest tradycyjny i najlepszy sposób na ogólny rozwój kreatywności chłopców, ponieważ można go stosować od niemalże najmłodszych lat, aż do końca przygody z zabawkami, która powinna nastąpić w wieku około 9-10 lat.

Na jednym rodzaju zabawek nie powinno się poprzestać i warto klocki wzbogacić o pojazdy. Nie powinny być one proste i pomalowane nienaturalnie. Im bardziej skomplikowane tym lepiej, a najlepsza opcja to pojazd składany i rozbierany, który wyróżnia się czymś specjalnym, na przykład pokaźny wóz strażacki.

Oczywiście wybór jest ogromny i ciężko byłoby go wypunktować. Ważne jest jednak to, aby z rozsądkiem nie powstrzymywać się od zakupu zabawek, które mogą wzbudzać agresję, lub poczucie ryzyka. Są to niezwykle charakterystyczne cechy chłopców jakie powinny być w kontrolowany i naturalny sposób wspierane za pomocą zabawek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *