Najlepszy nawilżacz powietrza w domu przy małym dziecku

Najlepszy nawilżacz powietrza w domu przy małym dziecku

Optymalna wilgotność powietrza w domu powinna wynosić od 40% do 60%. Jeśli jest ona zbyt niska, warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. Jest on szczególnie przydatny podczas sezonu grzewczego, gdy powietrze staje się o wiele bardziej suche.

Na rynku istnieje szeroki wybór nawilżaczy powietrza. Wyróżnia się trzy główne grupy tych produktów – nawilżacze parowe podgrzewające wodę, nawilżacze ultradźwiękowe, które rozbijają cząsteczki wody za pomocą ultradźwięków, a także nawilżacze ewaporacyjne, które zasysają powietrze i przepuszczają je przez wilgotną matę.

Zaletą nawilżaczy parowych jest niewątpliwie ich niska cena. Można do nich dodać również środki zapachowe, dzięki którym w domu będzie unosił się przyjemny aromat. Dużą wadą urządzeń jest jednak możliwość oparzenia dziecka gorącą parą, która wydobywa się z nawilżacza.

Bezpieczniejszym, choć nieco droższym rozwiązaniem wydają się nawilżacze ewaporacyjne. W urządzeniach tych powietrze przepływa za pomocą turbiny przez wilgotny filtr, oczyszcza się, nawilża i wydostaje do pomieszczenia. Niestety ma ono jedną poważną wadę, którą jest stosunkowo duża głośność. Może ona zaburzać sen małego dziecka, ale mimo wszystko warto wypróbować ten rodzaj nawilżaczy.

Najbardziej kosztownym, ale zdecydowanie najlepszym wyborem do pokoju małego dziecka jest nowoczesny nawilżacz ultradźwiękowy. Urządzenie to nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa dziecka, ale ultradźwięki mogą być drażniące dla zwierząt przebywających w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *